Główny sponsor:

 

Sponsor:

 

 

 

 

Politechnika Warszawska

Warszawa, 26-27 lutego 2004


Drugie Forum Nowej Gospodarki – konferencja na Politechnice Warszawskiej, zorganizowana przez studentów WEiTI dla przedsiębiorców, łącząca tematykę techniczną z ekonomiczną. Przyciągnęła znakomite osobistości ze świata nauki i biznesu oraz zainteresowanie mediów. A wszystko dzięki działalności Koła Naukowego Przedsiębiorczości i Innowacyjności „Biz-On”, Centrum im. Adama Smitha oraz hojności sponsorów: Telekomunikacji Polskiej S.A. i firmy ABB.

 

 

 

II Forum Nowej Gospodarki odbyło się w dniach 26-27 lutego br. Po raz pierwszy Forum Nowej Gospodarki odbyło się cztery lata temu i było wówczas zorganizowane przez Centrum im. Adama Smitha.

 

Pomysł zorganizowania konferencji narodził się w połowie 2003r. kiedy to grupa studentów Koła Naukowego Przedsiębiorczości i Innowacyjności „Biz-on” przy Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych pod opieką pana Andrzeja J. Piotrowskiego została zainspirowana przez JM Rektora do zajęcia się problematyką istotną dla małych i średniej wielkości przedsiębiorstw. Prace przygotowawcze rozpoczęły się już na początku roku akademickiego 2003/2004. Członkowie Koła podzielili się na grupy programowe, z których każda miała określone zadanie do wykonania. I tak, jedni zajmowali się logistyką, inni opracowaniem merytorycznym, a jeszcze inni nawiązywali kontakty z firmami mającymi się na konferencji zaprezentować oraz szukali sponsorów. Praca całego zespołu koordynowana była przez opiekuna Koła oraz Zarząd, a o postępach każda z grup zdawała relację na cotygodniowych spotkaniach.

 

W tym okresie działalność Koła nie ograniczała się jedynie do przygotowywania Forum. Zorganizowano również liczne seminaria, w tym spotkania z absolwentami Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych, którzy odnieśli sukcesy zawodowe i obecnie stoją na czele firm takich jak IBM czy Accenture.

 

Przygotowywania do konferencji były procesem wymagającym dużego zaangażowania i pracy. Sądząc po rezultatach – warto było się starać. Jednym z nich było nawiązanie współpracy z telewizją Polsat. Jej efektem były cotygodniowe nagrania dla Biznes Informacji z udziałem członków i opiekuna Koła oraz przedstawicieli firm, które później brały udział w konferencji. Podczas nagrań tych prezentowaliśmy użyteczne gospodarczo, innowacyjne usługi z dziedziny teleinformatyki, których zakres nawiązywał ściśle do tematyki prezentowanej na Forum. Dzięki tym nagraniom mieliśmy okazję nie tylko sprawdzić się w roli popularyzatorów, a nawet ekspertów - trzeba było wyszukać ciekawe tematy oraz zastanowić się, jak w prosty sposób przekazać je widzowi. Zasmakowaliśmy również trochę bycia „prezenterami” telewizyjnymi - przekonaliśmy się co to znaczy trema przed kamerą i jakie znaczenie mają takie elementy jak odpowiednia dykcja czy ton głosu, aby nagranie wypadło jak najlepiej. W dniu emisji każdy z nas czekał długo przed telewizorem, aby nie przegapić możliwości obejrzenia siebie lub kolegi.

 

 

Podczas nagrań dla Polsatu w pokoju Koła na wydziale EiTI

 

Współpraca z Polsatem przebiegała bardzo pomyślnie, więc na moderatora dyskusji panelowej, która odbyła się pierwszego dnia Forum zaprosiliśmy właśnie redaktora i wydawcę Biznes Informacji z Polsatu, pana Wojciecha Szeląga.

 

 

Wojciech Szeląg (Polsat) - podczas konferencji

 

 

Drugim moderatorem był pan Marcin Złoch, dziennikarz gazety Puls Biznesu, a jego obecność była wynikiem kolejnej współpracy, jaką Koło nawiązało przed konferencją. Dzięki niej na łamach Pulsu Biznesu został opublikowany artykuł poświęcony Drugiemu Forum Nowej Gospodarki.

 

 

 

 

Konferencja jednak nie odbyłaby się gdyby nie zaangażowanie sponsorów: Telekomunikacji Polskiej S.A. i firmy ABB. Sponsorzy oprócz pomocy finansowej zapewnili również pomoc merytoryczną – wykłady poprowadzone przez przedstawicieli obu firm stanowiły istotny punkt w przebiegu Forum.

 

Telekomunikacja Polska, jako firma, w skład której wchodzi szereg organizacji i grup okazała się partnerem szczególnie cennym. Różnorodność oferty TP i prowadzone w jej oddziałach prace rozwojowe  stworzyły szansę do zrealizowania aż dwóch ciekawych nagrań (o komunikatorach i o podpisie elektronicznym) dla Biznes Informacji.Telewizji Polsat. Tematyka ta została roz­szerzona w trakcie konferencji o zagadnienia związane z sieciami stacjonarnymi, usługami dla grup biznesowych i – oczywiście - możliwościami dostępu do Internetu.

 

ABB pomogło przy nagraniu informacji o telepracy umożliwiając skorzystanie z programu nadającego się do zdalnego sterowania elementami infrastruktury energetycznej. Nawiązane przyjazne stosunki stały się podstawą do rozważenia dalszej współpracy ABB i WEiTI, tym razem w obszarze robotyki.

 

Firmą, z którą nawiązaliśmy szerszą współpracę był też Hewlett Packard. Dzięki tej współpracy mieliśmy dostęp do najnowocześniejszego sprzętu komputerowego, który został wykorzystany w trakcie nagrań dla Biznes Informacji oraz później przy samej konferencji. I tu członkowie Koła musieli się zmierzyć z nie lada zadaniem. Trzeba było w ciągu kilku godzin nauczyć się obsługi urządzeń takich jak tablet czy najnowszy palmtop, co wcale nie było proste biorąc pod uwagę fakt, iż urządzenia te dopiero niedawno weszły na polski rynek, a ich obsługa w znacznej mierze różniła się chociażby od tradycyjnych laptopów. Trzeba więc podkreślić również czysto edukacyjny dla przyszłych inżynierów charakter tych zmagań, gdyż z tego rodzaju sprzętem pewnie długo nie będą mieli styczności podczas laboratoriów na wydziale. Ale to nie wszystko – oprócz zaznajomienia się z funkcjonowaniem tych nowinek elektronicznych musieliśmy również nauczyć się jak „zmusić” je do współpracy, to znaczy jak skonfigurować połączenie drogą radiową oraz jak zbudować sieć WIFI. Wszystko to udało nam się osiągnąć, bez większych problemów. Użycie tej klasy sprzętu miało za zadanie ukazać w praktyczny sposób technologie omawiane przez prelegentów oraz uatrakcyjnić całą konferencję.

 

Ponieważ celem przyświecającym Forum było pokazanie przedsiębiorcom mnogości użytecznych narzędzi i usług elektronicznych, wymagało to od nas jako organizatorów zaangażowania w możliwie jak najpełniejsze przeanalizowanie rynku i wybranie najbardziej atrakcyjnych ofert. Chodziło o znalezienie takich narzędzi, które rzeczywiście pomogłyby usprawnić działanie przedsiębiorstw, nie wymagając przy tym dużych nakładów finansowych. Tak więc działania te wymagały od nas nie tylko nabytej na uczelni wiedzy z zakresu teleinformatyki. Ponieważ w grę wchodziło dobro przedsiębiorstw, potrzebna się również okazała odrobina wiedzy z zakresu ekonomii i zarządzania.

 

Poznaliśmy przy tym wiele zjawisk rządzących rynkiem oraz dowiedzieliśmy się jak działają takie mechanizmy jak chociażby giełda barterowa. Nauka, jaką stąd wynieśliśmy z pewnością przyda nam się nie tylko podczas dalszej działalności Koła, ale także w przyszłej pracy zawodowej.

 

Jednym z zadań jakie czekały na organizatorów konferencji było dotarcie z informacją o niej do jak najszerszego grona odbiorców. Grupą docelową byli przedstawiciele małych i średnich przedsiębiorstw. Forum zostało przygotowane z myślą o tej właśnie grupie, gdyż to ona jest głównym motorem napędzającym gospodarkę i tworzącym nowe miejsca pracy. Co więcej, grupa ta boryka się z dużo większymi problemami niż wielkie koncerny, a wprowadzenie innowacji mogłoby część z tych problemów rozwiązać i przyczynić się do znacznych oszczędności. Staraliśmy się dotrzeć do miejsc często odwiedzanych przez przedsiębiorców, jak chociażby urzędy miejskie oraz czasopisma takie jak Puls Biznesu. Dużą pomocą okazała się również współpraca z Polsatem, dzięki której wiadomość o Forum dotarła do bardzo szerokiego grona widzów.

 

Ostatnim etapem przygotowań było załatwienie formalności związanych z wynajęciem i obsługą techniczną Małej Auli. Mimo iż zadanie to może wydawać się nieskomplikowane, to jednak dopracowanie i omówienie wszelkich szczegółów z administracją Politechniki zajęło nam dobrych parę tygodni. Niemniej jednak udało nam się załatwić wszystko na czas.

 

Gdy już inne kwestie zostały załatwione, należało odpowiednio przygotować salę konferencyjną. Dekoracja, plakaty sponsorów, materiały konferencyjne w specjalnie przygotowanych torbach z logiem II Forum Nowej Gospodarki oraz kafeteria – to wszystko przygotowaliśmy z myślą o gościach.

 

Podczas przygotowań do konferencji natknęliśmy się na wiele problemów, ale dzięki temu bez wątpienia nauczyliśmy się bardzo dużo. Przede wszystkim ważną okazała się umiejętność pracy w zespole oraz koordynowania grupy. W zakresie tzw. „soft skills” nauczyliśmy się chyba najwięcej. Podstawą było jednak odpowiednie zaplanowanie przygotowań i całego przebiegu konferencji. Musieliśmy nauczyć się stawiania priorytetów i działania na podstawie wcześniej ustalonego planu. A plan był bardzo szczegółowy, gdyż należało zaplanować wszystko, począwszy od strony merytorycznej Forum, rozreklamowania całego przedsięwzięcia wśród przedstawicieli małych i średnich przedsiębiorstw po zadbanie o odpowiednie nagłośnienie w sali oraz nagranie na płyty CD materiałów konferencyjnych. Załatwienie tych wszystkich rzeczy na czas wymagało od nas umiejętności organizowania sobie czasu i sprawnej pracy w grupie.

 

 

Organizatorzy II Forum Nowej Gospodarki

Uroczystego otwarcia konferencji dokonał dziekan WEiTI prof. dr hab. inż. Józef Lubacz. Przedstawił on koncepcję studiów dwustopniowych, w której studia inżynierskie I stopnia są bardzo wszechstronne i dają możliwość znalezienia dziedziny, w której chce się później pracować. Natomiast studia magisterskie - II stopnia są już ścisłą specjalizacją-uzupełnieniem wiedzy, którą powinno się przejść dopiero, kiedy nabędzie się już trochę praktyki w pracy.

 

 

Dziekan WEiTI prof. dr hab. inż. Józef Lubacz podczas uroczystego otwarcia Forum

 

Pierwszy wykład poprowadzony został przez opiekuna Koła pana Andrzeja J. Piotrowskiego. Temat wykładu brzmiał: „Elektronicznie wspomagana gospodarka - teraz już bez mitów”. Teleinformatyka została tu przedstawiona jako narzędzie sprawdzające się w spójnym obszarze przedsiębiorcy-administracja-konsumenci.

 

 

Opiekun Koła pan Andrzej Piotrowski

Kolejny wykład był zatytułowany: „Wiedza, komunikacja i współpraca, czyli jak można wykorzystywać teleinformatykę w walce z marnotrawstwem w firmie”, poprowadzony przez dr Olafa Gajla, prezesa NORIA Sp. z o.o. Myślami przewodnimi wykładu były:

 

 

 

Zbyszek Organa oraz Maciek Słomczyński – konferansjerzy podczas wykładu dr Olafa Gajla, (NORIA)

 

Następnym prelegentem był pan Adam Macura z Centrum Technik Sieciowych. Tematem prelekcji była „Koordynacja działań: Novell GroupWise”. Dowiedzieliśmy się, jak użycie oprogramowania typu Novell GroupWise może usprawnić działanie przedsiębiorstwa.

 

 

Pan Adam Macura (CTS) podczas wykładu

 

 

 

Kolejny był wykład pt. „Komunikator - elastyczna forma komunikacji”, poprowadzony przez Jacka Kujawę z Wirtualnej Polski. Dowiedzieliśmy się trochę o historii komunikatorów, oraz że do 2005 roku komunikatory najprawdopodobniej wyprą pocztę e-mail dzięki szybkości i lepszej odporności na wirusy.

 

 

Pan Jacek Kujawa (Wirtualna Polska)

 

 

Następnie usłyszeliśmy o Grupie biznesowej TP, wykład poprowadził pan Rafał Galiński, Dyrektor Zarządzania  Rynkami i Rozwoju oferty Telekomunikacja Polska S.A. Pan Galiński wygłosił jeszcze dwa inne wykłady, w których szczegółowo opisał sieci telekomunikacyjne w Polsce.

 

 

Pan Rafał Galiński (TP S.A.)

 

 

 

Następnie mieliśmy przyjemność uczestniczyć w dyskusji panelowej pt. „Bariery i stymulatory elektronicznej gospodarki”. Była to dyskusja z udziałem laureatów konkursu "Gazele Biznesu", prof. Mieczysława Muraszkiewicza (WEiTI), Andrzeja J. Piotrowskiego (Intytut eGospodarki Centrum im. Adama Smitha). Moderatorzy: Wojciech Szeląg (Polsat), Marcin Złoch (Puls Biznesu).

 

Poruszone tematy:

 

-         Społeczeństwo sieciowe

-         Fala pozytywnego myślenia u młodszych pokoleń

-         Głębokie przemiany cywilizacyjne

-         Maszyny nie mogą rozwiązać głównych problemów ludzkości

-         „To nie komputery zwiększają wydajność pracy, to ludzie zmuszeni do tego przez komputery pracują wydajniej”

-         Najważniejsza jest wiedza pracowników (w tym doświadczenie)

-         Integracja systemów informacyjnych ICT w firmie.

-         Zmienia się paradygmat gospodarki dzięki ICT - Tworzy się ekosystem biznesowy, dzięki któremu nawet współpraca między konkurentami się opłaca

 

 

 

Uczestnicy panelu dyskusyjnego (od lewej: Andrzej J. Piotrowski, Marcin Złoch, Wojciech Szeląg, Iwona Skowrońska-Przygodzka, Mieczysław Muraszkiewicz)

 

 

 

 

 

Kolejny wykład wygłosił pan dr inż. Maciej Markowski: „O dwu bytach: realnym i wirtualnym czyli druga szansa dla elektronicznego handlu”.

 

Pan Markowski przedstawił nam następującą wizję jaką ma jego firma na przyszłość:

-         Przedmioty będą miały czucie (sensory) i szybkość

-         Nastąpi utrata anonimowości

-         Czucie, komunikacja i działanie – cechy przedmiotów które sprawią, że będą one kontrolować pracę człowieka (w szczególności jej bezpieczeństwo).

Pan dr Inż. Maciej Markowski (obecnie IBM)

 

 

Kolejna prelekcja zatytułowana była: „E-sklepy, rynki elektroniczne w łańcuchu wartości: kupującego, sprzedawcy, neutralny; giełda, odwrócona aukcja, katalog ofert”, a wygłosił ją pan Konrad Makomaski, MarketPlanet.

 

Według pana Makomaskiego e-rynek to:

-         Obniżenie kosztów przedsiębiorstw,

-         Pomaga udoskonalić proces zaopatrzenia,

-         System Zaopatrzenia Strategicznego – wspomaga relacje z dostawcami

 

Następnym gościem był pan Rafał Agnieszczak (Świstak) z wykładem pt. „Biznes, a aukcje detaliczne”. Dowiedzieliśmy się jak funkcjonują giełdy elektroniczne i jakie szanse otwierają one przed chcącymi rozpocząć działalność gospodarczą.

 

 

Pan Rafał Agnieszczak (Świstak)

 

 

 

 

W dalszej części forum miał miejsce wykład pana Dariusza Brzozowca z firmy BCI pt. „Barter na europejskim elektronicznym rynku: szerszy rynek”. Dowiedzieliśmy się na nim czym jest barter i jakie korzyści może przynieść przedsiębiorcy.

 

 

Pan Dariusz Brzozowiec (BCI)

 

Następny wykład pt. „Jak faktoring może poprawić płynność i zaoszczędzić Twój czas: 24/7 - internetowy system monitoringu płatności” poprowadził pan Marcin Zaliwski z Bibby Factors. Dzięki temu wykładowi uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się jakie są zasady funkcjonowania firm faktoringowych oraz jakie korzyści płyną z faktoringu.

 

 

Pan Marcin Zaliwski (Bibby Factors)

 

 

 

 

 

 

Kolejnymi prelegentami byli panowie Tadeusz Rogowski oraz Mirosław Januszewski z Centrum Certyfikacji Signet, TP Internet Sp. z o.o. Wykład miał tytuł „Elektroniczny podpis - nowy rozdział w bankowości elektronicznej”. Usłyszeliśmy między innymi o tym, że: nowe przepisy dopuszczające zamówienia publiczne przez aukcje wymagają potwierdzenia przez podpis elektroniczny. Podpis elektroniczny przez komórkę posiada szereg zalet w porównaniu do konkurencyjnych na rynku np. opłata za podpis a nie za rok. Cztery kliknięcia – to wszystko co trzeba zrobić do podpisania dokumentu.

 

 

Panowie Tadeusz Rogowski i Mirosław Januszewski (Signet)

 

Tytuł kolejnego wykładu brzmiał „Od zarządzania informacją do zarządzania ryzykiem” dr Przemysław Siuda, dyrektor zarządzający InFoScore Biuro Informacji Gospodarczej S.A. Dowiedzieliśmy się między innymi iż zarządzanie ryzykiem to unikanie złych kontrahentów. Biura informacji gospodarczej pozwalają na szybkie sprawdzenie (policzenie) ryzyka przez Internet.

 

 

Pan dr Przemysław Siuda (InFoScore Biuro)

 

Ostatnim wykład tego dnia p.t.: „Jak wykorzystać Internet jako skuteczną platformę komunikacji firmy z rynkiem” wygłosił  pan Artur Urbański z firmy AMG.net

 

 

Pan Artur Urbański (AMG.net)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Drugi dzień rozpoczął się wykładem pt. „Gdzie jest...? Jak dojechać do...? Mapy cyfrowe. Internet, PDA,GPS, samochód.” pana Radka Kucharskiego, IMAGIS Sp. z o.o. W czasie wykładu dowiedzieliśmy się między innymi na czym polega geomarketing oraz jak działa nawigacja GPS oraz jakie korzyści może ona przynieść przedsiębiorstwom.

 

                                                                                                                                    

Pan Radosław Kucharski (IMAGIS)

 

„Usługi lokalizacyjne GSM - do czego? Przykłady zastosowań w transporcie i logistyce” – to temat wykładu wygłoszonego przez pana Piotra Jakubowskiego, prezesa Finder sp. z o.o. Podczas wykładu dowiedzieliśmy się, ze zastosowanie systemów GSM może doprowadzić do:

-         obniżenia kosztów

-         eliminacji kradzieży pojazdów

-         poprawy wyników ekonomicznych

-         kontroli parametrów pojazdu

 

 

Pan Piotr Jakubowski (Finder)

 

 

 

Następny wykład pt. „Zobaczyć z daleka: wideomonitoring cyfrowy” poprowadził pan Andrzej Jakubowski, Altram, a zaraz po nim pan Bartosz Antosik z TOPS wygłosił referat  „... tam SMS-a pośle. Kontrola i dozór odległych obiektów - studium przypadku dla siłowni wodnych”. Pan Antosik udowodnił, jak szerokie zastosowania w dzisiejszym świecie ma usługa SMS, poczynając od konkursów, głosowania, płatności, serwisów informacyjnych, a kończąc na działalności dobroczynnej i nawet siłowniach wodnych.

 

 

Pan Andrzej Jakubowski (Altram)

 

Dalej pan Dariusz Kowalski, ABB w wykładzie pt. „Sprzedaż, serwis, integrator systemów przemysłowych” przekonywał o korzyściach Internetu podając jako główne argumenty :

§         Tani i łatwy sposób docierania do klienta

§         Przekazywanie wiedzy kontrahentom

§         Premium Pages (serwis) – zdalny dostęp do wiedzy

§         Stany magazynowe On-line + symulacje produktów

 

 

Pan Dariusz Kowalski (ABB)

 

Kolejny wykład pt. „Telepraca - zarządzanie procesami na odległość na przykładzie systemu sterowania stacją elektroenergetyczną MicroSCADA” wygłosił pan Jacek Dołowy, ABB. Obejmował on strukturę obiektową, protokoły komunikacyjne, narzędzia podglądu, zmiany nastaw i rejestracji zakłóceń via WWW oraz zdalną kontrolę jakości energii.

 

 

 

Pan Jacek Dołowy (ABB)

 

"Mobilny" podpis elektroniczny - koncepcja i praktyczne zastosowania – to tytuł wykładu pana Leszek Gerwatowski, Centrum Certyfikacji Signet, TP Internet Sp. z o.o. Pan Gerwatowski przekonywał, że usługa mobilnego podpisu elektronicznego łączy się z bezpieczeństwem, szybkością oraz wygodą.

 

 

Pan Leszek Gerwatowski (Signet)

 

 

 

Pan Zbigniew Grzesiak, Burmistrz miasta Mińsk Mazowiecki wygłosił prelekcję pt. „Miasto zapleczem dla edukacji, kultury i elektronicznej gospodarki”. Opisał on system bezprzewodowego monitoringu w mieście zbudowany przy zastosowaniu kamer cyfrowych oraz sieci bezprzewodowej WiFi.

 

 

Pan Zbigniew Grzesiak, burmistrz Mińska Mazowieckiego

 

Następnie pan dr inż. Jacek Wytrębowicz, WEiTI PW wystąpił z prelekcją pt. „Co to jest WiFi, ewolucja na świecie - obszary użyteczności, nowe usługi”, a zaraz po nim pan Bartłomiej Michałowski, Media Market Manager, HP Services – „Przyszłość Wi-Fi, możliwe modele biznesowe”. Dowiedzieliśmy się o różnych typach modeli hurtowych i detalicznych oraz o zastosowaniu Hot-Spotów. O podobnej tematyce wypowiadał się również dr inż. Sławomir Kukliński, WEiTI PW „GSM/GPRS/EDGE, UMTS, WLAN: zastosowania w biznesie”.

 

 

Pan dr inż. Jacek Wytrębowicz, WEiTI PW

 

 

Pan Bartłomiej Michałowski  (HP Services)

 

 

Pan dr inż. Sławomir Kukliński, WEiTI PW

 

Drugi dzień Forum został zakończony wykładem opiekuna Koła, pana Andrzeja Piotrowskiego, pt. „Warstwowy wzorzec organizacyjno-gospodarczy dla WiFi lub metoda pospolitego ruszenia”, a zaraz po nim nastąpiło krótkie podsumowanie, podczas którego uczestnicy Forum mieli możliwość zadawania pytań oraz uczestniczenia dyskusji.

 

 

 

 

Publiczność z zainteresowaniem słuchająca wykładów

 

II Forum Nowej Gospodarki należy bez wątpienia zaliczyć do przedsięwzięć udanych. Przyczyniło się do rozpowszechniania wiedzy wśród przedsiębiorców oraz być może przyczyni się do późniejszych sukcesów ich firm. Dla nas jednak, członków Koła Naukowego Przedsiębiorczości i Innowacyjności było znakomitą okazją do sprawdzenia się w roli organizatorów i nauczenia się tego, czego nie jesteśmy w stanie nauczyć się podczas wykładów na uczelni. Pragniemy również nadmienić, iż po konferencji wielu z prelegentów zaproponowało Kołu dalszą współpracę, która z pewnością zaowocuje w przyszłości.

 

Konferencja odbyła się dzięki wsparciu następujących sponsorów:

 

Ø      TELEKOMUNIKACJA POLSKA - główny sponsor

Ø      ABB – sponsor

 

i pomocy ze strony następujących firm:

 

Ø      HP

Ø      IMAGIS

Ø      NORIA

 

pod patronatem medialnym:

 

Ø      Telewizji POLSAT

Ø      Gazety PULS BIZNESU

 

Na koniec pragniemy przedstawić krótkie podsumowanie statystyczne naszej działalności:

 

Ø       II FNG zajęło 134,75 osobo/dni przygotowań

Ø       Koło spotykało się na zebraniach w sprawie IIFNG 13,5 raza (0,5 to wtedy, gdy nie wszyscy przyszli:)

Ø       Rozesłano 537 listów z zaproszeniami

Ø       Rozdano 100 toreb z materiałami konferencyjnymi

Ø       Zbudowano sieć w oparciu o 2 AP WiFi i 100 m skrętki UTP

Ø       Na kontakty z administracją PW strawiono 56,8 osobo/dni

 

Opracowanie: Iwona Jaworska, Zbyszek Organa i Jarek Żądło