List intencyjny
pomiędzy CorpoNET Sp. z o.o. oraz Kołem Naukowym Przedsiębiorczości i innowacyjności przy Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej



Strony porozumienia.
CorpoNET Sp. z o.o. z siedzibą ul. Kochanowskiego 49A , 01-864 Warszawa, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem KRS: 0000108431, z Zarządem w składzie:

Eugeniusz Bednarz - Prezes Zarządu
Witold Lewandowski - Wiceprezes Zarządu

oraz
KOŁO NAUKOWE Przedsiębiorczości i Innowacyjności przy Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej reprezentowane przez Pana Jarosława Żądło - Prezesa Zarządu

Główny cel deklarowanej współpracy.
Firma CorpoNET Sp. z o.o. zwana dalej "Corponet" oraz KOŁO NAUKOWE Przedsiębiorczości i Innowacyjności przy Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Biz-on - zwane dalej "Koło", postanawiają nawiązać współpracę, której celem będzie transfer z krajów Unii Europejskiej do Polski technologii właściwych dla sieci multimedialnych, wdrożenie tych technologii do praktyki i w następnej kolejności - adaptacja tych technologii (głównie aplikacji software) do konkretnych zastosowań w Polsce. Dostawcami technologii (sprzętu i oprogramowania) będą kraje Unii Europejskiej.

Zainteresowania i możliwości stron oraz cel porozumienia.
Przewidując rozwój współpracy, o której mowa wyżej Strony niniejszego porozumienia deklarują swoje możliwości współpracy i zakres swych zainteresowań w ramach współpracy jak niżej.

Firma Corponet Sp. z o.o. jest w 100% prywatną firmą polską, z kapitałem zakładowym 100 000 PLN. Została założona w roku 1997, pierwotnie jako firma projektowa i konsultingowa, wyspecjalizowana w dziedzinie inwestycji telekomunikacyjnych. Obecnie firma przygotowuje program wdrożenia systemów sieciowych dla prezentacji multimedialnej oraz szybkie wdrożenie nowych usług multimedialnych na rynku reklam i na rynku usług on-line oferowanych na platformie tych systemów. Pakiet usług sieciowych jest oferowany pod marką handlową SCREENBOARD.

Firma jest zainteresowana włączeniem Koła do prac nad weryfikacją i modernizacją aplikacji właściwych dla sieci SCREENBOARD. W przyszłości, po zaawansowaniu projektów SCREENBOARD firma Corponet będzie gotowa zatrudnić niektórych absolwentów, członków Koła jako swoich pracowników.

Celem Koła jest umożliwienie jego członkom rozwijania i pogłębiania wiedzy na temat zarządzania, podnoszenia produktywności, rozwijania kultury pracy, technik informacyjnych wspomagających funkcjonowanie przedsiębiorstwa oraz transferu technologii. Ponadto od połowy 2003 roku Koło intensywnie promuje nowoczesne rozwiązania teleinformatyczne w zastosowaniach biznesowo-produkcyjnych oraz przedstawia studentom drogę do kariery znanych osób, jako przykłady sukcesu zawodowego.

Innowacyjny charakter usług SCREENBOARD
Usługi podobne są intensywnie rozwijane w krajach Europy, Ameryki Północnej i na Dalekim Wschodzie, natomiast w Polsce ich rozwój jest w fazie wstępującej, a więc są na razie mało znane. Innowacyjność polega miedzy innymi na tym, że pozwalają one rozpowszechniać do miejsc publicznych różnego typu aktualne informacje audiowizualne, bez ograniczeń technicznych i programowych, właściwych dla TV. Szeroką platformą dla realizacji tych usług może być np. Internet, przez co przybliżają one wykorzystanie usług Internet użytkownikom, którzy nie są posiadaczami komputerów osobistych.

Bardzo ważną grupę będą stanowić usługi interaktywne, gdzie terminale SCREENBOARD posłużą do selektywnego pobierania informacji w systemie "zapytanie - odpowiedź" lub do realizacji zdalnych transakcji elektronicznych on-line.

Formy współpracy
Corponet i Koło będą współpracować na zasadach zbliżonych do pracy konsorcjum. Ponadto, wyniki cząstkowe prac będą omawiane na seminariach Koła

Spodziewane wyniki współpracy Pomiędzy CorpoNET i Kołem.
W ramach zajęć Koła będzie możliwe wykonywanie prac o charakterze projektowym i eksperymentalnym, z których powinny wyniknąć następujące pożytki:

  1. studenci nabędą wybranych umiejętności w zawodzie jeszcze przed ukończeniem studiów,
  2. wybrane aplikacje znajdą zastosowanie do potrzeb dydaktycznych,
  3. studenci będą mieli sposobność współpracy w zespołach międzynarodowych, działających w międzynarodowym konsorcjum realizującym projekty dotyczące usług SCREENBOARD
  4. będą istniały możliwości realizowania części zadań w formie prac dyplomowych,
  5. wybrani studenci znajdą zatrudnienie w firmie Corponet lub w firmach współpracujących z Corponet.

Okres ważności porozumienia.
Porozumienie wchodzi w życie z dniem podpisania i obowiązuje przez okres 18 miesięcy. Po upływie tego okresu może ono być automatycznie przedłużone na następne 18 miesięcy, jeśli wcześniej jedna ze stron nie poinformuje drugiej o swej woli odstąpienia od współpracy. W czasie trwania porozumienia każdej ze stron przysługuje prawo jego wymówienia w formie pisemnej, z 3-miesięcznym okresem wypowiedzenia.

Zobowiązania wzajemne stron
Niniejsze porozumienie jest deklaracją woli stron i nie powoduje finansowych zobowiązań stron. W przypadku potrzeby zawarcia wiążących umów o wykonanie określonych prac na zamówienie CorpoNET lub firm współpracujących z CorpoNET przy projekcie SCREENBOARD Koło wystąpi do właściwej agendy Uczelni z propozycją nawiązania bezpośredniej współpracy pomiędzy zleceniodawcą i zleceniobiorcą. Taka umowa nie będzie ograniczała stron w zawieraniu umów z osobami fizycznymi.


Porozumienie podpisano w dniu 30 listopada 2004 roku.