Data spotkania: 28 października 2004, godzina 18.15
Miesce: Gmach Elektroniki (ul. Nowowiejska 15/19) - sala 17
Tytuł: Negocjacje w sytuacjach eXtremalnie kryzysowych.
Gość: Pan Dariusz Loranty - Koordynator ds. negocjacji Komendy Warszawskiej Polcji

Czym tak właściwie są negocjacje ?
teoretycznie:
„Negocjowanie - jest to uzyskiwanie wspólnego obszaru porozumienia”

Dzisiejsze spotkanie zgromadziło na naszym Wydziale wielkie grono zaciekawionych studentów warszawskich uczelni. Całe to zamieszanie z powodu naszego gościa, którym był Pan Dariusz Loranty – koordynator ds. negocjacji z Komendy Stołecznej Policji.

Na początek Pan Dariusz opowiedział nam co nieco o historii zawodu negocjatora. Dowiedzieliśmy się jak w latach 60’tych w USA po serii procesów o odszkodowania powołano stanowisko negocjatora, jako osoby do rozmów z przestępcami w czasie trwania przestępstwa.
W Europie pierwsi negocjatorzy pojawili się niedługo po zamachu terrorystycznym na Olimpiadzie w Monachium.

W międzyczasie poznaliśmy kulisy pracy negocjatora w Polskiej Policji. Pan Loranty opowiadał mnóstwo ciekawostek oraz zabawnych sytuacji z dziedziny negocjacji.

W pracy negocjatora istnieją trzy główne strategie działania:

Najciekawszą jednak częścią spotkania był praktyczny instruktaż:

Na koniec w odpowiedzi na liczne pytania, Pan Loranty skomentował ostatnie akty terrorystyczne oraz nakreślił różnicę pomiędzy partyzantami a terrorystami.

opracował: Jarek Żądło - KNPiI Biz-On
Zorganizował: Maciek Słomczyński i Marcin Minda - KNPiI Biz-On