Targi Kół Naukowych i Organizacji Studenckich "KONIK"

Data: 17 i 18 listopada 2004
Miejsce: Wielka Aula gmachu głównego PW
Organizator: Samorząd Studentów Politechniki Warszawskiej

W dniach 17 i 18 listopada br. Nasze Koło wzięło udział w, organizowanych przez Samorząd Studentów Politechniki Warszawskiej, Targach Kół Naukowych i Organizacji Studenckich.
Prócz nas na Targach wystąpiło także 9 organizacji studenckich, 22 Koła Naukowe oraz 6 organizacji sportowych i turystycznych.

W ciągu tych dwóch dni przez wielką aulą gmachu głównego PW, gdzie odbywały się Targi, przewinęło się ok. 1000 osób. Miały one okazję obejrzeć aż 35 stoisk uczestników.

Nasze stoisko odwiedziło ok. 200 studentów, zabierając ze sobą 170 ulotek o naszej działalności.
Do naszego stoiska przyciągał zwiedzających wielki telewizor, na którym przez cały czas wyświetlaliśmy nasz dorobek w telewizji POLSAT, a także ilustrowana dużymi zdjeciami gazetka.

Dla niewtajemniczonych - prawie rok temu, podczas organizacji Konferencji Drugie Forum Nowej Gospodarki, nagraliśmy wspólnie z telewizją POLSAT siedem krótkich reportaży dotyczących najnowszych technologii, o których można było usłyszeć podczas naszej konferencji. W nagraniach, o łącznej długości 34 minut wzięło udział sześciu ochotników z naszego Koła, którzy byli kolejno pokazywani przez 7 edycji programu "Biznes Informacje".

Ponieważ do tej pory działaliśmy głównie na wydziale Elektroniki, wielu studentów pytało o naszą dotychczasową działalność oraz było zainteresowanych, planowanymi na przyszłe kilka miesięcy, imprezami. Dla wielu osób, nasz ekonomiczny profil działalności okazał się dużym zaskoczeniem, gdyż niewiele osób spoza naszego Wydziału zdaje sobie sprawę, że poza informatyką, interesujemy się także takimi dziedzinami jak ekonomia, psychologia, czy zarządzanie.

Wśród stoisk można było natrafić na takie oryginalne dekoracje:

a także obejrzeć takie ciekawe bolidy:

Niesłabnącym powodzeniem cieszyły się liczne konkursy zorganizowane przez organizacje: AZS, ZSP, NZS i BEST, w których można było wygrać koszulki, kubki, a nawet termosy turystyczne.

Prawie przez cały czas trwania imprezy, na scenie, Targom towarzyszyły występy zespołów studenckich, w tym sławnego Zespołu Pieśni i Tańca PW.

Program Targów:

Środa, 17 listopada

13.00 - uroczyste otwarcie Targów (występ Chóru PW i Zespołu Pieśni i Tańca)
14.00 - konkurs AZS
15.00 - IAESTE - prezentacja i konkurs
16.00 - LOGiSTER
17.00 - koncert zespołu studenckiego

Czwartek, 18 listopada

12.00 - Stowarzyszenie Studentów BEST
12.30 - KTW Dreptak
13.00 - NZS - konkurs
14.00 - występ zespołu studenckiego