Data spotkania: 15.05.2003
Miesce: Gmach Elektroniki (ul. Nowowiejska 15/19) - aula 161
Tytuł: "Kariery w Informatyce"
Organizator: Polskie Tow. Informatyczne wraz z KNPiI
Spotkanie poprowadzi najsłynniejszy Polak w dziedzinie grafiki komputerowej -
Marek Hołyński.

-wielka postać świata informatyki i komputerów. Jeden z najwybitniejszych na świecie znawców grafiki komputerowej. Wykładał w legendarnym Massachusetts Institute of Technology (MIT). W kalifornijskiej firmie Silicon Graphics tworzył technologie cyfrowej obróbki obrazu wykorzystywane później m.in. do uzyskiwania efektów specjalnych w najgłośniejszych filmach z Hollywood. Współtworzył komputery Silicon Graphics Indigo, Indy i kultowy O2. Obecnie publicysta (m.in. "Emailem z Doliny Krzemowej"), dyrektor firmy ATM oraz prezes Oddziału Mazowieckiego PTI.
Na spotkaniu przedstawiciele firm informatycznych przedstawią możliwości odbycia praktyk i rozpoczęcia pracy w ich firmach przez studentów informatyki.
Firmy informatyczne które wezmą udział w spotkaniu: ATM, CompFort Meridian, ComputerLand, IBM Polska, Infovide, Prokom Software, Xerox Polska

Program Spotkania:
18.15-18.25 Powita Was Dziekan Wydziału ETI PW, prof. dr hab. inż. Józef Lubacz oraz Prezes Oddziału Mazowieckiego PTI, dr inż. Marek Hołyński
18.25-18.35 Prezentacja Polskiego Towarzystwa Informatycznego - Marek Hołyński, PTI
18.35-18.55 Trendy na rynku pracy w sektorach informatyki i telekomunikacji - Magda Szumowska, HINT
18.55-19.05 Przerwa
19.05-19.50 Prezentacje ofert firm teleinformatycznych (po 5-10 min. każda)
-ATM S.A. - Andrzej Stella-Sawicki
-CompFort Meridian sp. z o.o. - Andrzej Jaskulski
-ComputerLand S.A. - Joanna Mazur
-IBM Polska sp. z o.o. - Jolanta Jaworska
-Infovide S.A. - Małgorzata Tłuchowska