Data spotkania: 13 maja 2004
Miesce: Gmach Elektroniki (ul. Nowowiejska 15/19) - sala 170
Tytuł: "Twórczość, a zarządzanie w projektach informatycznych"
Goście: Pan Janusz Zaiwła-Niedźwiedzki

Wykład poprowadzony przez wybitnego wykładowcę Wydziału Inżynierii Produkcji PW miał charakter inny niż znane nam z codziennego życia studenckiego. Pan Zawiła-Niedźwiedzki przedstawił nam swoją bogatą w ciekawe doświadczenia przeszłość, która stanowiła przekonywujące przykłady na tezy i zalecenia przekazane nam przez naszego gościa.

Doktor Zawiła-Niedźwiedzki podzielił się z nami swoimi doświadczeniami z pracy nad projektami informatycznymi, zarówno tymi z lat 90' - np. budową infrastruktury Giełdy Papierów Wartościowych, jak i wcześniejszych - np. informatyzacja w Centralach Handlu Zagranicznego.

Pan Niedźwiedzki przekazał nam swoje przemyślenia i tezy, wyprowadzone z dogłębnej znajomości i praktyki w projektowaniu aplikacji. Spotkanie uświadomiło nam inny wymiar pracy inżyniera - człowieka, którego praca powinna reprezentować nie tylko profesjonalizm merytoryczny, znajomość techniki, trendów, ale również moralność twórcy - odpowiedzialność za wykonane zlecenie - nie tylko zawodowa, ale również ludzka.

Spotkanie pozwoliło nam spojrzeć na swoją przyszłość z innej perspektywy, uśwadomiło nam jaką rolę możemy i powinniśmy pełnić. Zorganizował i opracował: Jacek Michałek