Data spotkania: 21 maja 2004
Miesce: Gmach Elektroniki (ul. Nowowiejska 15/19) - sala 133
Tytuł: Spotkanie z pracodawcą - firma Procter & Gamble
Goście: Pani Iwona Kucińska i Pan Tomasz Uściński

Dwoje absolwentów naszego wydziału – Pani Iwona Kucińska i Pan Tomasz Uściński , pracujących obecnie w dziale IT firmy P & G przedstawiło nam swojego pracodawcę, którego misją firmy P&G jest dostarczanie produktów najwyższej jakości, które ułatwiają życie konsumentom na całym świecie. Jak się dowiedzieliśmy dział IT tej firmy to placówka na pograniczu Finansów, Logistyki, Produkcji oraz Marketingu. Dzieli się ona na dwie podgrupy - Lokalną oraz Globalną.

Ich zadaniem jest współpraca przy tworzeniu systemów informatycznych oraz wspomaganie fabryki informatyką. Przykładem efektów pracy tych grup jest system SourceOne oraz aplikacja MarsNG, służące odpowiednio do gromadzenia danych oraz pomocy sprzedawcom bezpośrednim. Firma P&G współpracuje ściśle z firmą HP jako dostarczycielem niezbędnego sprzętu oraz oprogramowania.

W młodych ludziach poszukują nie tylko wiedzy teoretycznej, ale przede wszystkim potencjału – który mógłby być wykorzystany po przejściu szkoleń. W zamian młodzi ludzie otrzymują, prócz satysfakcjonującej pracy, także możliwość licznych i ciekawych podróży, szkolenia oraz możliwość rozwoju fizycznego (zarówno dzięki dobrej stołówce oraz aktywnościom sportowym).

P&G oferuje studentom następujące formy zatrudnienia:

Jedyne co trzeba zrobić to zgłosić się poprzez formularz na stronie www.kariera.procter.pl (Zarówno CV jak i list motywacyjny powinny być pisane w języku angielskim).
Najlepszym okresem do ubiegania się o wakacyjne praktyki jest przełom marzec-kwiecień.

Zorganizował i opracował: Jarek Żądło